Mobil: 0758-491824 | Email: contact@parafina-cluj.ro

Ceară de palmier CT302

6,38 lei

Ceara de palmier se foloseste la fabricarea lumanarilor atat ca atare (pentru lumanarile in pahar), cat si in amestec cu parafina (pentru lumanari decorative, de cununie si botez).

Este un produs vegetal , fara compusi chimici, nu emana fum si absoarbe foarte bine colorantii.

Ambalaj: 25 kg (comanda minima).

Preţ: 6,38 LEI/KG (TVA inclus)

!!! Oferta : comanda >1000 kg -pret: 5,75 lei/kg (TVA inclus) !!!

Stoc epuizat

SKU: 107 Category:

Descriere

Detalii produs:

• punct de topire : 58-63 °C
  • prezentare: fulgi crem
  • fara miros, fara impuritati
  • produs 100% natural, din fructul de palmier
  • ambalaj: 25 kg

Ceara de palmier se foloseste la fabricarea lumanarilor atat ca atare (pt. lumanarile in pahar) , cat si in amestec cu parafina (pt. lumanari decorative, de cununie si botez).

Are un timp de ardere mai indelungat si pastreaza lumanarea tare pe perioada caniculara.

Atentie!!!

-Nu incalziti produsul peste 80°C.

-Inainte de turnare in matrite, amestecati bine parafina si ceara de palmier pentru a asigura omogenitatea amestecului.

Informații suplimentare

Greutate 1 kg